MÜSTAKİL EV MALİYETİ - Anahtar Teslim Ev Maliyetleri - Bu iş Nasıl Yapılır? Bilgilendirici Video

×

Etiketler

Benzer Resimler

Bir Evin Elektrik ihtiyacını karşılayacak Güneş Enerjisi Kurulumu Maliyeti nedir? (Elektrik yoksa)

Bir Evin Elektrik ihtiyacını karşılayacak Güneş Enerjisi Kurulumu Maliyeti nedir? (Elektrik yoksa)

MÜSTAKİL EV MALİYETİ - Anahtar Teslim Ev Maliyetleri - Bu iş Nasıl Yapılır? Bilgilendirici Video

MÜSTAKİL EV MALİYETİ - Anahtar Teslim Ev Maliyetleri - Bu iş Nasıl Yapılır? Bilgilendirici Video

Sıradan bir evi nasıl akıllı hale getirebiliriz? - Teknoloji Her Yerde 17.02.2018 Cumartesi

Sıradan bir evi nasıl akıllı hale getirebiliriz? - Teknoloji Her Yerde 17.02.2018 Cumartesi

Uygun Fiyata Tüm Eviniz Akıllı Oluyor !

Uygun Fiyata Tüm Eviniz Akıllı Oluyor !

Akıllı Ev Sistemleri | Ev Otomasyon Sistemi

Akıllı Ev Sistemleri | Ev Otomasyon Sistemi

1920 × 900
Akıllı ev sistemlerine (Otomasyon sistemlerine) su tesisatı nasıl bağlanır? 16.06.2020

Akıllı ev sistemlerine (Otomasyon sistemlerine) su tesisatı nasıl bağlanır? 16.06.2020

CORE Akıllı Ev Sistemleri

CORE Akıllı Ev Sistemleri

1358 × 589
Akıllı Ev Sistemleri Maliyeti

Akıllı Ev Sistemleri Maliyeti

3333 × 2500
Kendin Yap Akıllı Ev Serisi Başlıyor! (Home Asistant Kurulumu)

Kendin Yap Akıllı Ev Serisi Başlıyor! (Home Asistant Kurulumu)

Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Çalışır? | İstanbul Güvenlik Kamera ve Alarm  Sistemleri- ESM Elektronik

Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Çalışır? | İstanbul Güvenlik Kamera ve Alarm Sistemleri- ESM Elektronik

1920 × 960
#müstakilev #maliyeti #villa
----------
📢 İnşaat Firması İletişim Bilgileri
https://www.instagram.com/teknikprj/
http://tpmuhendislik.com/ - [email protected]
(+90) 543 390 1733
----------
ÖNEMLİ BİLGİ 📢
Aldığımız bilgileri sizlerle paylaşmaya çalıştık, konu aslında çok daha uzun, kusurumuz olduysa affola. Konu hakkında daha detaylı bilgisi olanlar yorumlara yazabilirler. İyi günler.
-------------
Ayrıcalıklardan yararlanmak için bu kanala katılın:
https://www.youtube.com/channel/UC3ClypdQiaX4DKXj8Mh5UbA/join

PROJELENDİRME İŞLERİ
Yapılacak olan ilk işlem projelendirme olacaktır. Aşağıdaki kalemleri barındırır.
1) MİMARİ PROJE
Mimarlar tarafından hazırlanmaktadır. Arsanızın bulunduğu belediyenin imar planlamasına göre, gerekli yönetmelikler çerçevesinde tanzim edilir. Belediyedeki yetkililerce ve proje durumuna göre gerekli kurumlarca kontrolü sağlanır. Evinizin şıklığı, dış görünüşü ve kullanışlılığı açısından büyük öneme sahiptir. Alanında uzman kişilerce hazırlanması önemlidir. Opsiyonel olarak evinizin dış cephe görünüşlerini mimarınıza ücret karşılığında hazırlatabilirsiniz.
2) STATİK PROJE
İnşaat mühendisi tarafından hazırlanmaktadır. Belediyedeki yetkililerce ve proje durumuna göre gerekli kurumlarca kontrolü sağlanır. Gerekli yönetmelik ve standartlar çerçevesinde hazırlanır. Binanızın depremlere karşı sağlam kalmasını, zamana karşı dayanıklı kalmasını sağlayan, özellikle kaba inşaat maliyetinizi doğrudan etkileyen statik projedir.
Demir, beton, kalıp, hafriyat gibi yüksek maliyetler tutan imalatların miktarları statik proje aşamasında belirlenir. Bu yüzden hakkı olan ücret karşılığında ehil kişilerce çözülmesi son derece önemlidir. Farklı taşıyıcı sistemler uygulanabilir, betonarme karkas, yığma yapı, çelik taşıyıcı sistem bunların en sık kullanılanlarıdır.
3) ELEKTRİK PROJESİ
Elektrik projesi elektrik mühendisi tarafından hazırlanmaktadır. Binanızın inşaat aşamasında sonrasında kullanım aşamasında gerekli olacak enerji ihtiyacı ve müşteri taleplerine uygun şekilde gerekli yönetmelikler kapmasında hazırlanır. Enerji kullanım kapasitenizin yeterliliği ve taleplerinize uygun olması açısından önemlidir.
3) MEKANİK PROJE
Makine mühendisi tarafından hazırlanmaktadır. Binanızın temiz ve pis su tesisatı, ısınma tesisatı bu projeyle tanzim edilir. Tesisatın uygun şekilde yerleştirilmesi, talebinizi karşılaması, ısınma ihtiyacınızın gerekli ve ekonomik şekilde sağlanması için büyük öneme sahiptir.
4) AKUSTİK RAPOR VEYA AKUSTİK PROJE
Özellikle Konya merkez ilçe belediyeleri tarafından zorunlu tutulmaya başlanan projedir. Binanın özellikle ses yalıtımı, ses kirliliğinin önlenmesi konusunda çalışmaların yapıldığı aşamadır. Genellikle rapor olarak çözebilmesine rağmen gerekli durumlarda akustik proje de talep edilebilmektedir. Yetki belgesine sahip mimar veya mühendislerce tanzim edilir.
5) ZEMİN ETÜT ÇALIŞMASI VE ZEMİN ETÜT RAPORLARI
Arsanızın zeminin kalitesinin ve taşıyıcılığının irdelendiği aşamadır. Öncelik olarak arsanızdan alınan zemin örnekleri laboratuar ortamında incelenir ve zemin taşıyıcılık durumu ortaya çıkartılır. Jeoloji mühendisi ve inşaat mühendisi tarafından tanzim edilir.
Zemin etüt ücretiniz arsanızın gevsek veya kayalık olması, konumu, su bulundurup bulundurmaması gibi pek çok faktörle değişebilir.
Çünkü zemin durumuna göre farklı imalatlar, daha zaman isteyici çalışmalar gerekebilir.
6) HARİTA HİZMETLERİ
Harita mühendisleri tarafından alınması gerekmektedir.
İnşaat ruhsatı, iskan ruhsatı ve inşaat ruhsatı aşamasında gerekli olan pek çok evrağın hazırlanması, gerekli olan ölçümlerin, alımların ve yerleştirmelerin yapılmasını barındırır.
7) ŞANTİYE ŞEFLİĞİ
Binanızın inşaat aşamasında projeler ve fen kuralları çerçevesinde inşa edilmesini sağlamak için zorunludur. Mimarlar, inşaat mühendisleri, elektrik ve makine mühendisleri şantiye şefi olabilmektedir. Fakat inşaat aşamalarının çoğunun yetki alanları ve bilgileri kapsamında olması sebebiyle inşaat mühendisi veya mimar tercih edilmesini tavsiye ederiz.
8) MÜTEAHHİTLİK HİZMETİ
İnşaat ruhsat ve yapım aşamasında müteahhitlik belgesi zorunludur. Bakanlıkça yetkilendirilmiş müteahhitlerle anlaşma sağlanabileceği gibi, kişiler 5 yılda 1 kez olmak veya toplam inşaat alanı 500m2 yi geçmemek şartıyla tapu sahibi kendisi ise yaklaşık 700 tl ücret ile Çevre Ve Şehircilik bakanlığından geçici müteahhitlik belgesi alabilirler.
9) ENERJİ KİMLİK BELGESİ
Yetki belgeli mimar veya mühendislerden alınabilir. Yapınızın ısı yalıtım seviyesini belirten belgedir. Öncelik olarak makine mühendislerinden alınmasını tavsiye ederiz çünkü onların yetki ve bilgisi kapmasına girmektedir. İnşaat ruhsatı aşamasında zorunlu değildir fakat iskan ruhsatı aşamasında zorunlu olacaktır.

Kaba İnşaat, İnce İnşaat Kalemleri;
http://evgezelim.com/drive/Mustakil-Ev-imalat-kalemleri.pdf
--------------

💕💕💕💕💕💕💕
www.evgezelim.com
instagram @evgezelim 😊
youtube @evgezelim
💕💕💕💕💕💕💕

Anahtar Teslim Ev Maliyetleri 2021
Bir Evin Elektrik ihtiyacını karşılayacak Güneş Enerjisi Kurulumu Maliyeti nedir? (Elektrik yoksa). MÜSTAKİL EV MALİYETİ - Anahtar Teslim Ev Maliyetleri - Bu iş Nasıl Yapılır? Bilgilendirici Video. Sıradan bir evi nasıl akıllı hale getirebiliriz? - Teknoloji Her Yerde 17.02.2018 Cumartesi. Uygun Fiyata Tüm Eviniz Akıllı Oluyor !. Akıllı Ev Sistemleri | Ev Otomasyon Sistemi. Akıllı ev sistemlerine (Otomasyon sistemlerine) su tesisatı nasıl bağlanır? 16.06.2020. CORE Akıllı Ev Sistemleri. Akıllı Ev Sistemleri Maliyeti. Kendin Yap Akıllı Ev Serisi Başlıyor! (Home Asistant Kurulumu). Akıllı Ev Sistemleri Nasıl Çalışır? | İstanbul Güvenlik Kamera ve Alarm Sistemleri- ESM Elektronik.