DMCA Politikası

Telif Hakkı Hak Talepleriyle İlgili Bilgiler

İnternette tanıtım ve diğer yasal amaçlar için yasal olarak yayınlanan en eksiksiz arama yapılabilir video dosyalarının dizinini geliştirme görevimizin bir parçası olarak, arama tarayıcımız İnternet'i yeni ve yasal olarak yayınlanan video dosyaları için sürekli olarak tarar. Bununla birlikte, öncelikle bir bilgi konum aracıyız ve arama dizinimizdeki bağlantılar üzerinde herhangi bir editoryal gözetim yapmıyoruz. Endeksimizde yer alan üçüncü taraf web sitelerini kontrol etmiyoruz. Biz bir "dosya paylaşım" sitesi değil, eşler arası veya başka bir site değiliz; ve hiçbir şekilde videonun yasa dışı kopyalanmasını desteklemiyoruz veya onaylamıyoruz. Bu üçüncü taraf siteleri üzerinde editoryal kontrolümüz olmadığından veya dizinimiz üzerinde kontrol sahibi olmadığımız için, dizinimizin telif hakkı sahibinin izni olmadan gönderilen bazı video dosyalarına bağlanması mümkündür.

Bizimle iletişim kurarak kendi telif hakkı çıkarlarını korumak için telif hakkı sahiplerine güveniyoruz. Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası ("DMCA") kapsamında sunulan geçerli bir hak ihlali iddiası bildirimine yanıt olarak bağlantıyı derhal kaldırırız. Telif hakkı sahiplerini, hak ihlalinde bulunan bir video dosyası yayınlayan herhangi bir üçüncü taraf web sitesine doğrudan ulaşmaya davet ediyoruz. Web sitesi dizinindeki bağlantı, yalnızca web üzerinde başka bir yerde barındırılan dosyanın konumunu gösterir. Buna göre, bu web sitesi bağlantıyı istek üzerine arama motorundan silebilir ve silebilirse de, bu web sitesinin üzerinde bulunmayan bir üçüncü taraf tarafından yayınlanan ve İnternet'te barındırılan hak ihlalinde bulunan dosyayı silemez. kontrol. Arama motorumuzu, hak ihlalinde bulunan dosyayı gönderen ve barındıran üçüncü tarafı tanımlamak ve bağlantıyı kaldırmadan önce hak ihlalinde bulunan video dosyasının kendisini Internet'ten silmek için bu üçüncü tarafla iletişim kurmanızı öneririz.

Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası

Telif hakkı ihlali iddiasıyla ilgili açık bildirimlere hemen yanıt vermek politikamızdır. Bu sayfada, bu bildirimlerde bulunması gereken bilgiler açıklanmaktadır. Bu prosedür, hileli veya anlaşılması ya da doğrulanması zor olan, aldığımız bildirimlerin sayısını azaltırken, bu web sitesine ihlal iddiasıyla ilgili bildirimleri mümkün olduğunca basit hale getirmek için tasarlanmıştır. Aşağıda belirtilen bildirim şekli ABD yasalarının gerektirdiği formla tutarlıdır (resmi özeti ABD Telif Hakkı Bürosu Web Sitesinde bulunabilir, http://www.copyright.gov/legislation/dmca.pdf) , ancak bu formun bildirimlerine diğer yargı bölgelerinden de yanıt vereceğiz. Bir bildirimde bulunmadan önce hukuk danışmanınıza danışmanızı öneririz. Ayrıca, DMCA kapsamındaki yanlış talepler için cezaların (masraflar ve avukat ücretleri dahil) olduğunu lütfen unutmayın. Daha fazla bilgi için http://www.chillingeffects.org/dmca512/faq.cgi adresine bakın.

İhlal Bildirimi

Bize bir hak ihlali bildirimi göndermek için, yazılı bir iletişimin altında (aşağıda belirtilen öğelerin her birini içeren bir e-posta olan) belirtilen Web Sitesi Telif Hakkı Ajansı'nı sağlamanız gerekir:

  • Telif hakkı sahibi adına hareket etme yetkisi olan kişinin elektronik veya fiziksel imzası (şiddetle tavsiye edilen bir Word veya PDF belgesi);
  • İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkıyla korunan eserin açıklaması, ihlal ettiğini iddia ettiğiniz materyalin saatlerinin, tarihlerinin ve bağlantılarının web sitesinde veya hizmette gösterilmesi bu web sitesinin materyali bulması için yeterli olan diğer bilgiler;
  • Adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz;
  • Tartışmalı kullanımın telif hakkı sahibi, aracısı veya yasa tarafından yetkilendirilmediğine dair iyi niyetli bir inancınız olduğuna dair bir açıklama; ve
  • Yalan beyanda bulunma cezasıyla yapılan ve bildiriminizdeki yukarıdaki bilgilerin doğru olduğunu ve telif hakkı sahibi olduğunuzu veya telif hakkı sahibinin adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuzu bildiren bir açıklama.