BGN2A111 Serie | 2 Bosch Toz torbalı Süpürge

×

Etiketler

Benzer Resimler

Halı Yıkama Makinesi ile Halı Nasıl Yıkanır  👌 Halı Temizliği Vlog 💯 #halıtemizliği

Halı Yıkama Makinesi ile Halı Nasıl Yıkanır 👌 Halı Temizliği Vlog 💯 #halıtemizliği

BGN2A111 Serie | 2 Bosch Toz torbalı Süpürge

BGN2A111 Serie | 2 Bosch Toz torbalı Süpürge

Efe çocukların uyması gereken kurallar var. Funny kids

Efe çocukların uyması gereken kurallar var. Funny kids

Sinbo SVC 8601 Toz torbasız Elektrikli Süpürge Testi

Sinbo SVC 8601 Toz torbasız Elektrikli Süpürge Testi

Fantom Speedy DU 2000 - Fantom P1200 Pratic Karşılaştırma ve Kutu Açılımı Fantom Carbon Dc 500 ayni

Fantom Speedy DU 2000 - Fantom P1200 Pratic Karşılaştırma ve Kutu Açılımı Fantom Carbon Dc 500 ayni

Arçelik S 7534 A Elektrikli Süpürge Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

Arçelik S 7534 A Elektrikli Süpürge Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor

1103 × 1500
Philips FC9926-07 650 W A+ Sınıfı Hepa Torbasız Elektrikli Süpürge Fiyatları

Philips FC9926-07 650 W A+ Sınıfı Hepa Torbasız Elektrikli Süpürge Fiyatları

1000 × 1000
Philips FC9932-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge Fiyatları

Philips FC9932-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge Fiyatları

1000 × 1000
Rowenta 3761 Compact Power Cyclonıc Torbasız Ele - 31093767

Rowenta 3761 Compact Power Cyclonıc Torbasız Ele - 31093767

1200 × 1592
Philips Marathon Ultimate XB9155/07 Toz Torbasız Elektrikli Fiyatı

Philips Marathon Ultimate XB9155/07 Toz Torbasız Elektrikli Fiyatı

1500 × 1500
Süpürge almadan önce dikkat edilmesi gereken şeylerden önce ihtiyacımızı tam olarak belirlememiz gerekmektedir. Öncelikle ihtiyacımızı tanımlamamız gerekir. Ne istiyoruz uzun süreli temizlik yapmak mı, teknoloji ve yüksek performans mı, evde evcil hayvanlarım var ona göre bir süpürgemi veya temizleyeceğim alan çok büyük değil pratik kullanımı kolay bir süpürge mi istiyoruz bunun cevabını verdiğimiz zaman işimiz kolaylaşacaktır. İkinci aşama süpürgemizin tipini belirlemek toz torbalı süpürge, toz torbasız süpürgemi yoksa kablosuz süpürgemi istiyoruz bu sorunun cevabını aldıktan sonra süpürge modellerinin kendi aralarındaki özelliklerini kıyaslayarak karar vermemiz daha kolay olacaktır.
Süpürge özellikleri ihtiyaca göre kendi içinde çeşitlilik de kazanmıştır. Müşteri ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerini ön plana çıkarılan süpürgelerin başlıca ihtiyaç duyulan yönlerini sıralamaya çalışalım. Yoğun temizlik ihtiyacı olanlar için performans süpürgesi, temizlik esnasında sesten rahatsız olanlar için sessiz süpürge, alerjisi olan bünyesi toza taneciklere hassas olan alerjik filtreli süpürgeler veya evde kedi köpek besleyenlere yönelik özel başlığı ve filtresi olan süpürgeler diyebiliriz.
Elektrikli süpürgeden tam bir verim elde etmek doğru parçaları doğru zeminde kullanmaktan geçer bunun için parçaları da tanımak önemlidir.
Elektrikli süpürgeleri oluşturan temel parçalar

- Motor: doğru akım veya alternatif akım ile çalışan bir pervane yardımı ile vakum oluşturarak temizlenen yüzeydeki parçacık, toz ve tüyü makinenin içindeki toz haznesine çekilmesini sağlayan hayati ekipman.
- Zemin başlığı: genellikle sert zemin ve halı için çift fonksiyonlu olarak tasarlanan ve ergonomik tasarımı olan kolay hareket etmesi için entegre tekerlekleri de olabilen makineyi zeminle buluşturan ilk parçası
- Süpürge borusu: başlık ile hortum arasında genellikle boyunu kendi boyunuza göre ayarlayabildiğimiz fazla eğilmeden süpürme işini yapmamızı da sağlayan parçadır.
- Süpürge hortumu: süpürge ana gövdesi ile süpürge borusu arasında kolay hareket etmeyi sağlayan ergonomik tasarımlı akordeon veya tekstil tasarımlı olabilen başlıktan alınan tüy ya da tozu yani istenmeyen her şeyi tozun toplandığı torbaya ya da hazneye taşıyan ara aparat.
- Ana gövde: içinde toz alma haznesi, motor, elektrik devresini ve filtre sistemlerini muhafaza eden süpürgenin ana görseli de olan yani süpürgenin kendisi
- Toz torbası veya toz toplama kutusu: ana gövdenin içinde bulunan bütün tozu tüyü bünyesinde biriktiren bez ya da plastikten yapılan çöp toplama haznesi.
- Filtre: gelen tozun hazneye girişinde ve çıkışında havayı filtre edip temizleyen farklı boyut ve toz tutuculuk kapasitelerine sahip olabilen parça.
- Dar aralık ucu: elektrik süpürgenizin ana başlığı ile ulaşılamayan adında anlaşılacağı üzere dar yerlere girebilen yassı, ucu sivri uzun parça
- Mobilya fırçası: Yoğun kıllı tasarımı ile mobilyalara zarar vermeden toz alabileceğiniz yardımcı aksesuar
- Döşeme başlığı: sert yapısı ile koltuk ve yastık gibi tekstil ürünlerinin tozunu alabileceğiniz aksesuar

Elektrikli süpürge çeşitleri,
Birçok kullanım tipine uygun olarak farklı süpürge çeşitleri tasarlanmıştır. Bunları iki ana başlık altında toplarsak elektrikli süpürge ve şarjlı süpürgeler olarak enerji kullanım tipine göre ayrılırlar. Elektrikli süpürgelerde toz torbalı ve hazneli yani kutuya çeken diye sınıflandırılabilir.
Toz torbalı süpürgeler,
Elektrikle çalışan süpürgelerin topladığı toz ve istenmeyen her şeyin kolay temizlenebilmesi ve toz tutuculuğunun arttırabilmesi için elektrik süpürgesinin toz haznesine bez veya kağıt torba konulup kolayca temizlenebilmesi için tasarlanmış ürünlerdir. Genel müşteri kitlesi elektrik süpürgesi tercihini toz torbalı elektrik süpürgelerinden yana kullanmaktadır.
Toz torbasız süpürgeler,
Elektrikle çalışan süpürgelerin topladığı tozların kolay temizlenebilmesi ve toz torbası maliyetinden tasarruf edebilmek amacıyla süpürge toz haznesine çıkarılıp temizlenebilmesi için yıkanabilir toz tankları kullanılan ürünlerdir. Müşterisi kitlesinin bir bölümü tasarruf ve kolaylık açısından elektrikli süpürge tercihini toz torbasız yani kutulu elektrik süpürgeleri yönünde kullanmaktadır.
Şarjlı dikey süpürgeler,
Daha çok kullanım kolaylığı açısından kablo derdi olmayan süpürgelerdir. Çoğunlukla evi küçük veya küçük çocuğu olan, bekar kişilerin saklanma kolay taşınabilir ve hafif tasarımı nedeni ile tercih ettiği süpürge tipidir. Daha çok hazneli olarak tasarlanmaktadır.
Şarjlı El Süpürgeleri,
Bu tip süpürgeler elde kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır. Kablosuz elektrikli süpürge ile her yeri kolayca temizleyebilirsiniz. Hızlı temizlik için son derece hafif ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmıştır. Hafiflikleri ve alandan tasarruf sağlayan tasarımları sayesinde kenar ve köşede biriken tozları, masada kalan kırıntıları veya araba koltukları gibi alanları temizlemek için en uygun çözümdür.BGN2A111
Halı Yıkama Makinesi ile Halı Nasıl Yıkanır 👌 Halı Temizliği Vlog 💯 #halıtemizliği. BGN2A111 Serie | 2 Bosch Toz torbalı Süpürge. Efe çocukların uyması gereken kurallar var. Funny kids. Sinbo SVC 8601 Toz torbasız Elektrikli Süpürge Testi. Fantom Speedy DU 2000 - Fantom P1200 Pratic Karşılaştırma ve Kutu Açılımı Fantom Carbon Dc 500 ayni. Arçelik S 7534 A Elektrikli Süpürge Fiyatı ve Özellikleri - GittiGidiyor. Philips FC9926-07 650 W A+ Sınıfı Hepa Torbasız Elektrikli Süpürge Fiyatları. Philips FC9932-07 650 W A Sınıfı Hepa Elektrikli Süpürge Fiyatları. Rowenta 3761 Compact Power Cyclonıc Torbasız Ele - 31093767. Philips Marathon Ultimate XB9155/07 Toz Torbasız Elektrikli Fiyatı.